« go back

I know we don’t say Tehillim at night, but is it the same on Friday night and Yom Tov?  

 

See Halacha2go.com article #498.

There is no clarity about Friday night specifically. It appears that the custom is not to say on Friday night.

 

מקורות:

יש שם לכאן ולכאן ללא הכרעה.

ואדרבה, בסיום הדברים הבאנו צד גדול, למרות כל הנכתב לפנ״ז, שלא לומר.

ובמהדורא מעודכנת שתחת ידי – הבאתי מ״מ לשמועה מפורשת שאין לומר.

והמקור מפי השמועה שהובא שם ע״ע – הציון לס׳ דיני ומנהגי ר״ח – לכאו׳ אינו הכרח גמור, שנזכר שם שכ״ק אד״ש אמר לא׳ לשאלתו שאין לו זמן לומר תהילים – שישנם 24 שעות ביום. ואין הכרח שהכוונה שיוכל לאומרם בכל ה24 שעות. וכל׳ הרגיל, למי שאומר שאין זמן – שהיום גדול, אם יתפנה ויעשה שאר עיסוקיו במעט זמן, במשך חלק מה24 שעות, ישאר בידו מספיק זמן בשאר השעות לומר. וכל זה על הצד שהשמועה נכונה…

באנגלית לא כתבתי כיון שאין בידינו הוראה מפורשת לכאן או לכאן.

 

 

#4178